zafer hacısalihoğlu

zafer hacısalihoğlu

Yorum

Ömer Günel'e iftira atıp, saldırmanın dayanılmaz hafifliği

21 Ekim 2020 - 17:38 - Güncelleme: 22 Ekim 2020 - 00:36

Dün 20 Ekim Dünya Karizma Günü’ydü. Kuşadası Belediyesi de bu karizmatik günde güzel bir espri ile Belediye Başkanı Ömer Günel’in bir fotoğrafını yayınlayarak, “ En karizmatik başkan bizim başkan “ şeklinde son derece samimi ve sıcak bir paylaşımda bulundu. Ancak, Kuşadası’nda sayıları bir elin parmaklarını geçmeyen ve sürekli olarak kaostan beslenip, çamur ve iftira atarak kendileri pozisyon belirlemeye çalışan malum kişiler bu kadar samimi ve sıcak bir paylaşımı bile eleştirmenin bir yolunu bulmaya çalışmışlar. 

Siyaset ve fikir üretmekte aciz kalan grupların kendilerine siyasi rant elde etmek ve cepheleşme yaratmak amacıyla tüm Türkiye'de ana argüman şeklinde kullandıkları unsurların başında kutsal, manevi ve milli değerlerimiz geliyor. Ne kadar acıdır ki, bunlardan biri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, diğeri de kutsal dinimiz İslamiyet. Bu acizler ne zaman sıkışsa ya Ulu Önderin ismini, ya da Müslümanlığı kendi kirli siyasi emellerine alet etmek için her yolu denerler. Kuşadası Belediyesi’nin samimi ve sıcak karizma paylaşımı karşısında ezilen esnaf odası maaşlı ve eksenli kişiler de aynı çirkin yola başvurmuş. Belediye Başkanını karizmatik gösteren paylaşımının karşısına almışlar Ulu Önder Atatürk’ün resmini koymuşlar. Yani bu kadar alçalmışlar. Aklı sıra belediye başkanı Günel ile Ulu Önder’i kıyaslayıp, başkanı yermeye çalışacaklar. İşte Ömer Günel’e iftira atıp, saldırıda bulunmanın geldiği son nokta bu. Yani artık bu iş kabak tadı vermeye başladı. Başkanı eleştirmek için bir şey bulamayanlar, işi çığırından çıkarıp, terbiyesiz ve hadsiz bir noktaya getirmişler. Tüm bunların yanında esnaf odasından maaş alıp, esnafın parasıyla belediye başkanına saldırılırken, buna esnaf odası başkanının göz yumması da ayrı bir konu olarak dikkatlerden kaçmıyor. 

Ulu Önder’e her türlü hakaret edilip, ayyaş diye çirkin paylaşımlar yapıldığında sesini çıkarmaktan aciz bu  tayfaya bir çift sözüm var. Bu boş, ucuz ve aciz girişimlerden artık vazgeçin. Kimse yemiyor bu numaraları. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’te bizim, dinimiz İslamiyet’te bizim. Herkesin ortak kutsal ve manevi değerlerini kendi kirli siyasi rant hesaplarınıza alet etmeyin. 

Belediye Başkanı Ömer Günel ile birini karşılaştırmak istiyorsanız, maaş aldığınız odanın başkanı var, onu yani size esnafın cebinden maaş ödeyen Ahmet Çalım’ı Ömer Günel ile karşılaştırın. Koyun Ömer Günel ile Ahmet Çalım’ın fotoğraflarını yan yana sonra da kamuoyuna sorun. Hangi başkan daha karizmatik diye. İnanın halk size gereken cevabı anında verecektir. Siz yapmıyorsanız biz bu yazının sonuna koyduk. Şimdi aşağıda Ömer Günel ve Ahmet Çalım fotoğraflarına bakın, elinizi vicdanınıza koyarak, kim karizmatik diye cevap verin. Bir kez olsun doğru bir şey yapıp, esnafın cebinden aldığınız maaşın hakkını vermiş olursunuz belki.

Bu yazı 4955 defa okunmuştur.