-Özer Kayalı'dan İlçe başkanı Ahmet Ekmekçi'ye 7 katlı dürüst(!) ruhsat kıyağı

Dünyanın en beceriksiz belediye başkanı olarak tarihe geçen Özer Kayalı’nın görev yaptığı 2014-2019 dönemine ait skandalların ardı arkası kesilmiyor.

-Özer Kayalı'dan İlçe başkanı Ahmet Ekmekçi'ye 7 katlı dürüst(!) ruhsat kıyağı
11 Eylül 2020 - 21:06 - Güncelleme: 11 Eylül 2020 - 21:20
Kendisini kamuoyuna dürüst olarak yutturmaya çalışan ancak lüks villasındaki kaçak havuz ve cirolu çek hikayesiyle iyice köşeye sıkışan Özer Kayalı’nın son olarak kendi döneminde ilçe başkanı yaptırdığı yakın arkadaşı ve yandaşı Ahmet Ekmekçi’ye hem de seçimlere 3 ay gibi kısa bir süre kala imar yasasına ve yönetmeliklerine aykırı olarak 7 katlı ruhsat kıyagı yaptığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Eski Belediye Meclis Üyesi olan ve Özer Kayalı’nın son yılında ilçe başkanlığı yapıp hakkındaki yoğun şüphelerden dolayı CHP genel merkezi tarafından ilçe başkanlığı görevinden alınan Ahmet Ekmekçi, seçimlere kısa bir süre kalan Özer Kayalı’nın bir daha aday gösterilmeyeceğini anlayınca ilçe başkanlığını ve Kayalı’ya olan yandaşlığını kullanarak Değirmendere Mahallesi 2552 ada 5 parselde kayıtlı bulunan 1233 metrekare arsası için imar durum talebinde bulundu. Özer Kayalı başkanlığındaki Kuşadası Belediyesi talep yandaş ilçe başkanından gelince parselin bir kısmı yolda kalmasına, imar adası içerisinde belediyeye ait bir bölüm bulunmasına ve bu bölümün satın alma zorunluluğuna rağmen buraya imar yasası ve yönetmeliklerine aykırı olarak 14.09. 2018 tarihinde Ahmet Ekmekçi’ye sahte imar durumu verdi. CHP ilçe Başkan Ahmet Emekçi, yakın arkadaşı, yandaşı ve kankası Özer Kayalı’nın yasalara aykırı kıyak imar durumunu eline alır almaz hemen bir müteahhit firmaya koşarak acil bir sözleşme yaptı. Sözleşmenin ardından tekrar belediyeye başvuran Ahmet Ekmekçi’ye Özer Kayalı tarafından tarihin en skandal inşaat ruhsatı verildi. Yerel seçimlere 3 ay kala 28.12. 2018 tarihinde kesilen 702-1 sayılı skandal ruhsatla Ahmet Ekmekçi’ye bölgede 5 kat imar izni olmasına rağmen kot farkı kurnazlığıyla 7 kat imar izni verirken, bununla da yetinmeyerek, 1233 metrekare arsanın bir kısmının yolda kalması, aynı ada içerisinde belediyeye ait bölüm bulunması da dikkate alınmadı. Görüldüğü gibi, Özer Kayalı, bu skandal inşaat ruhsatı ile seçimlere 3 ay kala Ahmet Emekçi’yi ödüllendirmiş ve kendisine yaptığı yandaşlığın bedelini de ödemiş oldu.

-Uzmanlar, “ Özer Kayalı yasaları paspas edip Ahmet Ekmekçi’ye kıyak yapmış “

Bu arada, Skandala yol açan kıyak inşaat ruhsatını değerlendiren uzmanlar, Özer Kayalı’nın Ahmet Ekmekçi’ye verdiği ruhsatın yasa ve yönetmeliklere aykırı olduğunu ve suç teşkil ettiğini belirterek, “ Özer Kayalı resmen ilçe başkanına kıyak yapmış. Öncelikli olarak bu bölge 5 kat ancak düz arazide kot farkı kurnazlığı yaparak ruhsatı 7 kat kesmişler. Bu zaten başlı başına skandal. Ancak skandallar bununla da bitmiyor. Arsanın bir bölümünden yol geçiliyor ve kesinlikle yola terk yapılması gerekiyor, ruhsat verilirken yola terk konusuna da dikkate alınmamış. Arsanın içerisinde belediyeye ait bir bölüm var. Bunun kıymet takdiri yapılıp, parası belediyeye ödenmeliydi. Belediyeye ait bölüm de dikkate alınmadan ruhsat kesilmiş ve belediye zarara uğratılarak kamu zararı oluşturulmuş. Tüm bu yaşananlar da üstelik yerel seçimlere 3 ay kala olmuş. Bunlar bize kendilerine yıllarca inşaat ve çok kat karşıtı olarak gösterdiler ve dürüst olarak tanıttılar. Ancak, bu skandallar bunların gerçek yüzlerini yani çakma dürüst olduklarını ortaya çıkardı “ dediler.

-Sıra yandaşa gelince becerisi arttı

Kendisini dürüst olarak tanıtıp, arkadan parsayı her türlü toplayan, 12 yıldır kaçak lüks villada oturduğu ortaya çıkan, sosyal medyada çarşaf çarşaf yayınlanan cirolu çeklerle ilgili ağzını bıçak açmayan ÇAKMA DÜRÜST Özer Kayalı’nın yakın arkadaşı ilçe başkanı Ahmet Ekmekçi’ye yaptığı bu son ruhsat kıyağı aslında bizim söylediğimiz gibi beceriksiz biri olmadığını, iş yandaş ve arkadaşa gelince son derece becerikli olduğunu ortaya koydu.
Bu haber 4906 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum